Ana Sayfa » Saç Ekimi Hakkında
Saç Ekimi Hakkında

Saç Ekimi Hakkında

Saç ekimi hakkında bilgi verelim. FUE ve FUT olmak üzere iki yöntem ile ekim yapılmaktadır. FUT yönteminde saç kökleri tek değil de küme halinde transfer edilmektedir. FUE yönteminde ise saç kökleri tek tek alınmaktadır. Dünyada ve ülkemizde en çok uygulanan FUE tekniğidir. FUE tekniği ile yapılan saç ekim operasyonu kadar bu operasyonu gerçekleştirecek merkez, doktor ve teknik bilgiler de çok önemlidir. Bu yüzden doktor gözetiminde ne kadar, nasıl ve hangi yöntem ile ekim yapılmasına karar verilmelidir. Bu seanslar kişiye göre değişmektedir.

Saç ekimi hakkındaSaç ekiminde yaş sınırı yoktur,  her yaşta yapılabilmektedir. Saç ekiminde yaşın öneminden çok ekimin planıdır. Yani hem genetik hem de fiziksel faktörler göz önüne alınarak, doktor tavsiyeleri ile ekimi gerçekleştirmelisiniz. Önemli olan doğru şekilde ekim yaptırmaktır. Fiziksel ya da genetik faktörlerden dolayı erken saç kayıpları nedeniyle kişiler ekim yaptırmayı düşünebilmektedir. Operasyon yaptırırken ekim yapılacak bölgenin ne kadar ve nasıl ekileceğine doğru karar verilmesi gerekmektedir. Bunun içinde iyi bir araştırma yapıp, gerekli test ve doktor tavsiyelerine uyarak saç ekimini gerçekleştirebilirsiniz. Saç ektirmek basit bir operasyon gibi düşünülse de alanında uzman doktorlar ile yapılması gerekmektedir. Bu çaba size doğru sonuçlar kazandıracaktır.

Saç ekimi yaptırırken bilinmesi gerekenler

Ekim yapıldıktan sonra hayal ettiğiniz görüntüye ulaşamadığınız da hayal kırıklığına uğramamanız için iyi bir değerlendirme yapmalısınız. Operasyon ile sadece ekim yapılan bölgeye dolgunluk kazandırılmaktadır. Bu operasyon saç dökülmesine engel olmamaktadır. Bu yüzden tercih edilen yöntemi ve ekim yapılacak yer buna göre belirlemenir. Saç dökülmesi fiziksel bir olgu olduğu için ektirilen saçlar bunu engellemez. Ekim yapılırken kullanılan saç telleri de size ait olduğu için onlarda belli bir süre sonra dökülecektir. Saç ektirme yaptırarak seyrelen yerlere hastadan alınan saç kökleri takviyesi ile dolgunluk kazandırılmaktadır.

Kendinizi iyi hissetmek için güzel saçlara ihtiyaç vardır. Bu yüzden doğru bildiğiniz yanlışları düzelmelisiniz. Ekim yöntemleri ile ilgili merak ettikleriniz varsa sitemizdeki diğer yazıları ziyaret edebilir ya da bize hemen ulaşabilirsiniz. Hair MED size bir telefon ya da bir e-mail kadar yakın!