Saç Ekimi

Saç ekimi FUE ve FUT olmak üzere iki yöntem ile yapılmaktadır.  FUT yönteminde saç kökleri tek değil de küme halinde transfer edilir. FUE yönteminde ise de saç kökleri tek tek alınarak ekim yapılacak bölgeye taşınır. Dünyada ve ülkemizde en çok uygulanan FUE tekniğidir.  Saç ekimi kadar bu operasyonu gerçekleştirecek merkez, doktor ve teknik çok önemlidir. Teknikler daha çok saç ekimi yapılacak bölge ve miktar ile değişiklik göstermektedir. Bu yüzden doktor gözetiminde ne kadar, nasıl ve hangi yöntem ile saç ekimi yapılmasına karar verilmelidir. Saç ekimi seansları da yine kişiye göre değişmektedir.

 Saç ekiminde yaş sınırı yoktur,  her yaşta yapılabilir. Saç ekiminde yaşın öneminden çok ekimin planıdır. Yani hem genetik hem de fiziksel faktörler göz önüne alınarak, doktor tavsiyeleri ile ekimi gerçekleştirmelisiniz. Önemli olan doğru şekilde saç ekimi yaptırmaktadır. Fiziksel ya da genetik faktörlerden dolayı erken saç kayıpları nedeniyle kişiler saç ekimi düşünebilir, ekimi yaptırırken ekim yapılacak bölgenin ne kadar ve nasıl ekimi yapılacağına doğru karar verilmesi gerekir. Bunun içinde iyi bir araştırma yapıp, gerekli test ve doktor tavsiyelerine uyarak saç ekimini gerçekleştirebilirsiniz. Saç ekimi basit bir operasyon gibi düşünülse de alanında uzman doktorlar ile yapılması sizlere doğru sonuçlar kazandıracaktır.

Saç ekimi yaptırırken bilinmesi gerekenler

Ekim yapıldıktan sonra hayal ettiğiniz görüntüye ulaşamadığınız da hayal kırıklığına uğramamanız için iyi bir değerlendirme yapmalısınız. Saç ekimi sadece ekim yapılan yere dolgunluk kazandırabilirsiniz, dökülmeyi engelleyemezsiniz. Bu yüzden tercih edilen yöntemi ve ekim yapılacak yeri buna göre belirlemeniz gerekir. Saç dökülmesi fiziksel bir olgu olduğu için saç ekimi bunu engellemez. Ekim yapılırken kullanılan saç telleri de size ait olduğu için onlarda belli bir süre sonra dökülecektir. Saç ekimi ile seyrelen yerlere sadece saç teli takviyesi ile sadece dolgunluk kazandırılıyor.

Kendinizi iyi hissetmek için saçlara güzel saçlara ihtiyaç vardır

Sizde doğru bildiğiniz yanlışları ve saç ekimi ile ilgili merak ettikleriniz varsa sitemizdeki diğer yazıları ziyaret edebilirsiniz.