Saç Bakımı Kolay Şekilde Nasıl Yapılır?

Saç bakımı yapmanın pek çok yolu vardır. Bu yollardan bazıları kolay şekilde yapılabilecek şeyler arasında sayılır. Sizde fazla zaman almayan ve kolay şekilde yapılan saç bakım yöntemleri arıyorsanız bunları deneyebilirsiniz.

Güçlendirici Saç Maskesi:

Saçlarınızı güçlendirmek için bazı gıdaları kullanabilirsiniz. Bunları hem maske olarak hem de gıda olarak kullanabilirsiniz. Saçların sağlıklı uzaması için en çok tavsiye edilen şeylerden biri yumurtadır. Yumurta maskesinin yapılması ve saçlara sürülmesiyle kısa sürede iyi sonuçlar almaya başlayacaksınız. Yumurta maskesini yapmak için ise yumurta ve süte ihtiyacınız var. Yumurta sarısı ve süt karıştırıldıktan sonra karışıma biraz zeytinyağı eklenir. Bu karışım saçlara sürülerek kısa bir süre bekletilir. Ardından hafif bir şampuan kullanılarak saçlar durulanır.

Kopmaları Önleyen Saç Maskesi:

Özellikle ince telli saçlar saç kopmaları ve dökülmeleri riskiyle karşı karşıyadırlar. Bu saç tiplerinin bu yüzden daha çok bakıma ihtiyacı vardır. Saçın kopmasını engelleyecek pek çok doğal yöntem bulunur. Bunlardan biride muz maskesi yöntemidir. Bu yöntemle kopan ve seyrelen saçların bakımını yapabilirsiniz. Bunun için ise iki tane muza ve Hindistan cevizi yağına ihtiyacınız vardır. Püre haline getirilen karışıma çok az zeytinyağı ekleyerek saçlarınıza sürebilirsiniz. Bu maske en çok kullanılan saç bakımı için maskeler arasındadır. Saçlarınıza sürdüğünüz karışımı kısa bir süre bekleterek ılık suyla durulayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Besleyici Saç Maskesi:

Saçlar günlük koşullardan dolayı eski sağlığını ve parlaklığını yitirebilir. Özellikle hava koşulları ve az yıkanan saçlar kirli bir görünümde olabilir. Ama bunu engellemek için çeşitli yollar bulunmaktadır. Yapmanız gereken şey ise sadece belirli gıdaları tüketmektir. Bu sayede saçlarınızın daha canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz. O gıdalardan biride yoğurttur. Yoğurt saçları güçlendiren şeyler arasındadır. Bu maskenin yapılmasıyla kısa sürede sonuçları gözle görülür şekilde almaya başlayacaksınız. Bu maskenin yapımı için ise sadece yoğurt ve sirke kullanılıyor. Bu karışımın saçınıza sürülerek 5 dakika bekletilmesi yeterlidir. Bu işlem bittikten sonra saçlarınızı ılık suyla durulamanız gerekiyor. Yoğurt kokusunun saçlarınızda kalmaması için hafif şampuanlar tercih edebilirsiniz.