Ana Sayfa » Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç bakımı nasıl yapılır? sorusuna yanıt verelim. Saç bakımı yapmanın pek çok yolu vardır. Siz de fazla zaman almayan ve kolay şekilde yapılan saç bakım yöntemleri arıyorsanız bunları deneyebilirsiniz.

Saç bakımı nasıl yapılır?

Saç bakımı nasıl yapılır?Güçlendirici Saç Maskesi

Saçlarınızı güçlendirmek için bazı gıdaları kullanabilirsiniz. Bunları hem maske olarak hem de gıda olarak kullanabilirsiniz. Saçların sağlıklı uzaması için en çok tavsiye edilen şeylerden biri yumurtadır. Yumurta maskesinin yapılması ve saçlara sürülmesiyle kısa sürede iyi sonuçlar almaya başlayacaksınız. İşte bu yüzden yumurta maskesini yapmak için yumurta ve süte ihtiyacınız var. Yumurta sarısı ve süt karıştırıldıktan sonra karışıma biraz zeytinyağı eklenmelidir. Bu karışım saçlara sürülerek kısa bir süre bekletilmektedir. Ardından hafif bir şampuan kullanılarak saçlar durulanmaktadır. Saç bakımı nasıl yapılır konusuna devam edelim.

Kopmaları Önleyen Saç Maskesi

Özellikle ince telli saçlar saç kopmaları ve dökülmeleri riskiyle karşı karşıyadırlar. Bu saç tiplerinin bu yüzden daha çok bakıma ihtiyacı vardır. Saçın kopmasını engelleyecek pek çok doğal yöntemler de bulunmaktadır. Bunlardan biride muz maskesi yöntemidir. Bu yöntemle kopan ve seyrelen saçların bakımını yapabilirsiniz. Bunun için ise iki tane muza ve Hindistan cevizi yağına ihtiyacınız vardır. Püre haline getirilen karışıma çok az zeytinyağı ekleyerek saçlarınıza sürebilirsiniz. Bu maske en çok kullanılan saç bakımı için maskeler arasındadır. Saçlarınıza sürdüğünüz karışımı kısa bir süre bekleterek ılık suyla durulayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Saç bakımı nasıl yapılır? : Besleyici Saç Maskesi

Saçlar günlük koşullardan dolayı eski sağlığını ve parlaklığını yitirmektedir. Özellikle hava koşulları ve az yıkanan saçlar kirli bir görünümde olabilmektedir. Ama bunu engellemek için çeşitli yollar bulunmaktadır. Bunun için yapmanız gereken şey ise sadece belirli gıdaları tüketmektir. Bu sayede saçlarınızın daha canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz. O gıdalardan biride yoğurttur. Yoğurt saçları güçlendiren şeyler arasındadır. Bu maskenin yapımı için ise sadece yoğurt ve sirke kullanılıyor. İşte bu yüzden bu karışımın saçınıza sürülerek 5 dakika bekletilmesi yeterlidir. Bu işlem bittikten sonra saçlarınızı ılık suyla durulamanız gerekiyor. Yoğurt kokusunun saçlarınızda kalmaması için hafif şampuanlar tercih edebilirsiniz. Umarız yardımcı olmuştur.