Kaşlar neden dökülür?

İnsan vücudundaki diğer tüyler gibi kaşlar da zaman içinde dökülebilir. Kaş dökülmesinin stres, troid rahatsızlıkları, hormon seviyesindeki değişiklikler, yaralanma, yanma, enfeksiyon ve ağır hastalıklar gibi birden çok sebebi olabilir. Pozisyon olarak belli bir bölümde dökülmeler yaşanabileceği gibi kaşların tamamında da dökülmeler yaşanabilir. Kaş dökülmesi problemiyle karşılaşan hastaların büyük bir bölümü kadınlardır. Özellikle kontür veya kalıcı makyaj yaptıran kadınlarda kaş dökülmesi daha sık görülmektedir.

Kaş dökülmesinin nedenleri

Kaş dökülmesinin en önemli sebeplerinden biri şüphesiz ki strestir. Strese bağlı dökülmeler geçici olabileceği gibi kalıcı sorunlara da dönüşebilir. Bu noktada yapılması gereken en azından 5-6 aylık dönemde bekleyip daha sonra uzman bir doktorla görüşmektir. Strese bağlı kaş dökülmeleri geçici olabileceği için dökülme sonrasında hemen bir tedaviye başlamak mevcut kaş köklerine zarar verebilir. Günlük hayatımızda yaşadığımız bir çok şey, iş hayatı, sınavlar, yaşam standartlarındaki ani değişikler kişide strese neden olabilir ve stres kişide saç ve kaş dökülmelerine sebep olabilir.

Kaş dökülmesi her hastada farklı paterne sahiptir. Kaş burna yakın kısımlarda dökülebileceği gibi uçlardan da dökülebilir veya tamamen dökülme yaşanabilir. Kaş dökülmesi tedavilerinin büyük kısmı kalıcı değildir. Ancak geçici bir süre için çözüm olabilirler. Kalıcı olan tek tedavi yöntemi kaş ekimidir. Doğal kıl köklerinizden alınan yeni köklerle kaşlarınıza tekrar kavuşabilirsiniz.