Ana Sayfa » Kaşlar neden dökülür?
kaşlar neden dökülür

Kaşlar neden dökülür?

Kaşlar neden dökülür? sorusuna cevap yazmak istiyoruz. İnsan vücudundaki diğer tüyler gibi kaşlar da zaman içinde dökülemektedir. Kaş dökülmesinin stres, troid rahatsızlıkları, hormon seviyesindeki değişiklikler, yaralanma, yanma, enfeksiyon ve ağır hastalıklar gibi birden çok sebebi olmaktadır. Pozisyon olarak belli bir bölümde dökülmeler yaşanabileceği gibi kaşların tamamında da kayıp yaşanmaktadır. Kaş dökülmesi problemiyle karşılaşan hastaların büyük bir bölümü kadınlardır. Özellikle kontür veya kalıcı makyaj yaptıran kadınlarda kaş dökülmesi daha sık görülmektedir.

Kaşlar neden dökülür?

Kaşlar neden dökülür
Kaşlar neden dökülür

Kaş dökülmesinin en önemli sebeplerinden biri şüphesiz ki strestir. Bu noktada yapılması gereken en azından 5-6 aylık dönemde bekleyip daha sonra uzman bir doktorla görüşmektir. Strese bağlı kaş dökülmeleri geçici olabileceği için dökülme sonrasında hemen bir tedaviye başlamak mevcut kaş köklerine zarar vermektedir. Günlük hayatımızda yaşadığımız bir çok şey, iş hayatı, sınavlar, yaşam standartlarındaki ani değişikler bu konuda etkilidir.

Kaş dökülmesi her hastada farklı paterne sahiptir. Kaş ve buruna yakın kısımlarda dökülmeler olmaktadır. Ayrıca kaşlar uçlarından da dökülebilirler. Kısaca kaş dökülmesi tedavilerinin büyük kısmı kalıcı değildir. Ancak geçici bir süre için çözüm olabilirler. Yani kalıcı olan tek tedavi yöntemi FUE tekniği ile yapılan kaş ekimidir. Doğal kıl köklerinizden alınan yeni köklerle kaşlarınıza tekrar kavuşabilirsiniz.

Kaşlar neden dökülür? sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur.

Hair MED hakkında

Bir sağlık merkezi olan Hair MED, Antalya’da… yaklaşık 20 senelik tecrübeye sahip olan kurum yerli ya da yabancı yüzlerce hasta tedavi etmiş. Hair MED, saç ekiminin yanı sıra sakal, bıyık, kaş ve kirpik ekimi de yapıyor. Tedavi tekniği olarak FUE tekniğini kullanıyor. Bu gibi ihtiyaçlarınız için bizi hemen arayın!