Ana Sayfa » Kaş Ekiminden Sonra Neler Yaşanır?
Kaş Ekiminden Sonra Neler Yaşanır

Kaş Ekiminden Sonra Neler Yaşanır?

Kaş ekiminden sonra neler yaşanır? konusunda bilgi verelim. Kaş ekimi genellikle kadınların tercih ettiği bir uygulamadır. Seyrek Kaşlı olan ya da kaş dökülmesi yaşayan bütün bireyler için en etkili yöntem budur. Ve FUE tekniği ile kaş ekimi yaptırmak ömür boyu kullanılacak olan bir yöntemdir. Bu da zamanla kaşlarında seyrelmeler görülmesine neden olur. Kaş ekiminden sonra iyi sonuç alma ihtimali neredeyse yüzde yüzdür.

Kaş ekiminden sonra neler yaşanır?Görülen bu seyrelmeler ilerleyen zamanlarda kadınları fazlasıya rahatsız eder. Özellikle yara ve kaza sonucunda belli bölgede kaş çıkmaması gibi durumlar olur. Bu durum kadınları ne kadar rahatsız ediyorsa erkekleri de bir o kadar rahatsız etmektedir. Kaş problemleri yaşayan bütün bireyler evde yapılan uygulamalarla her ne kadar problemleri kapatmaya çalışsalar da bu oldukça kalıcı bir yöntem değildir. Sağlam kıl köklerinin problemli olan bölgeye transferi sonucunda kaş ekimi işlemi gerçekleşir. Kaş ekiminden sonra ise iyileşme sürecine geçilir.

Kaş ekiminden sonra neler yaşanır?

Aynı gün içerisinde taburcu edilen birey dikkat etiği süre içerisinde çalışma hayatına kaldığı yerden devam eder. Kaş transferi sonrasında hemen banyo yapılmamalıdır. Kaş transferinden sonra o bölgede kızarıklar oluşması oldukça normal bir durumdur. Kişinin böyle durumda telaşa kapılmaması ve kızarma ilerleyen zamanlarda artış ise mutlaka hekime bildirmesi gerekmektedir. Kaş transferi düzgün bir şekilde yapılmış ise doğal kaşlardan ayırt etmek mümkün değildir. Kaş dökülmesi ya da seyrek çıkması için uygulanan bir yöntem olan kaş transferi sonrasında birey istediği kaşa sahip olmanın mutluluğu içerisindedir. Ayrıca, kaş ekiminden sonra iyileşme süreci ise oldukça kısadır.

Kaş ekiminden sonra neler yaşanır? konusunda bilgi verdik. Umarız faydalı olmuştur.

Antalya’da bir sağlık merkezi olan Hair MED kaş ekimi de yapmaktadır.