Ana Sayfa » Ne Kadar Saç Ekilebilir?
Ne Kadar Saç Ekilebilir

Ne Kadar Saç Ekilebilir?

Bir ameliyatla ne kadar saç ekilebilir? sorusuna cevap verelim. Saç dökülmelerinin etkilerinin ortadan kaldırılması için çok sayıda tedavi yöntemi mevcuttur. Şifalı bitki yağları, çeşitli kremler bunlardan bazıları fakat herkeste aynı etkiyi ve istedikleri görünümü veremedikleri için tam anlamı ile çözüm üretme yollarında sıkıntılar ortaya çıkıyor.

Operasyonel ameliyatla ne kadar saç ekilebilir?

Bir ameliyatla ne kadar saç ekilebilirSaç köklerinin kişinin kendisinden alınması gerekmektedir. Saç nakilinin tamamlanması ilk birkaç aylık sürede saçları korumaya bağlıdır. Kısaca tedavi sonrasına yönelik adımların dikkatli takip edilmesi gerekmektedir. Eskisi gibi gür saçlara kavuşabilmeniz için risksiz yöntemler ve uygulamalar kullanmaktayız. Aynı yumurta ikiziniz varsa, ondan da saç nakli yaptırabileceğinizi ekleyelim. Fakat ense köklerini birincil olarak nakil aşamasında almak kaydı ile, göğüs, omuz, kol ve bacak kıllarından da nakil yapılabilmektedir. Ama en verimli bölgenin ensedeki saç kökleri olduğunu bilmenizi isteriz.

Ne kadar saç ekilebilir?

Fue tekniği ile birkaç saatte 12000 saç kökü nakli yapılıyor. Bunun için kişinin kendisindeki köklerin ne kadarının olup olmadığı ile alakalı araştırmanın sonucunda neticeye ve kişinin istekleri ile örtüşüp örtüşmediğine dikkat edilmesi ile anlaşılacağını eklemekte fayda görüyoruz. Saçlardaki dökülmeler bazı evrelerde kaşlar içinde geçerli olabilir. Kaşların dökümünden sonra özellikle bayanlarda boya ile kaş ve saç çizilmesi yapılabilmektedir.

Asıl sorun ise herhangi bir sıvı ile temas ettiği zaman akması yada yakından bakan birisi için gerçek olmadığının anlaşılabilmesidir. Yara ve yanık gibi nedenlerden dolayı, açıklıkların meydana gelmesinde ise keza aynı şekilde davranılabilmektedir. Saç ya da kaş ekimi yaptırabilmeniz için gerekli tüm bilgi donanımlara sahip bir uzman danışmanlığı şarttır. Kesinlikle bunun bir cerrah tarafından gerçekleştirilmesi gereklidir. Unutmayın, fue tekniği ile 0.5 mm lik iğneler kullanılıyor. Hastadan alınan, saç kökleri kaşlara uygun açılar verilerek ekiliyor. Kaşlarınız yeniden uzar ve isterseniz makas ile yine kısaltabilirsiniz. Umarız ki faydalı olmuştur.

Hair MED hakkında

Antalya’da hizmet veren Hair MED, FUE yöntemi ile saç ekimi yapıyor. Kurum aynı zamanda sakal, bıyık, kirpik ve kaş ekim işlemlerini de gerçekleştirmektedir.