Ana Sayfa » Dolgun saçlar için evde uygulanabilen yöntemler
Dolgun saçlar için evde uygulanabilen yöntemler

Dolgun saçlar için evde uygulanabilen yöntemler

Dolgun saçlar için evde uygulanabilen yöntemlerden bahsedelim. Kadın ya da erkek herkesin hayali dolgun saçlara sahip olmaktır. Kadını daha güzel, erkeği ise daha yakışıklı gösteren bu tip saçlardır. En önemlisi de bu tip saçların kişiyi daha genç göstermesidir. Peki bu tip saçlara sahip olmak için ne yapmalıyım?

Öncelikle saçlarınızı dökülmekten kurtaracak birkaç önlem almalısınız. Bilinen uygulanan ve başarılı sonuçlar veren en güzel kürlerden biri lavanta bitkisi. Lavanta bitkisini bir tutam ölçüsünde bir cezveye alacağınız suya karıştırın ve kaynatın. Kaynama için 5 dakika süre yeterlidir. Suyun soğumasını bekledikten sonra suyu süzerek banyodan sonra temizlediğiniz saçlarınıza sürün ve en az 2 saat bekletin. Bu uygulama ile saç dökülmesini önlemiş olacaksınız. Daha sonra dolgun saçlara kavuşma yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Dolgun saçlara kavuşmak için uygulanacak yöntemler nelerdir?

Dolgun saçlar için evde uygulanabilen yöntemler
Dolgun saçlar için yöntemler…

Bu tip saçlara sahip olmak için en iyi yöntemlerden birisi de yumurta ve zeytinyağı karışımıdır. 5 yemek kaşığı zeytinyağı ile 2 adet yumurtayı çırpın. Yarım bardak su ilave ederek çırpmaya devam edin. Elde ettiğiniz kürü temizlenmiş ve durulanmış ıslak saçlarınıza sürün. 30 dakika bekledikten sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz. 3 günde bir uygulayabileceğiniz bu kürle üç uygulamadan sonra daha dolgun saçlara kavuştuğunuzu görebilirsiniz. Haftada 4 kez yoğurtlu sarımsak yemek de saçları oldukça güzel gösterir. Hem de saçlarda başlayan ağarmayı yani beyazlaşmayı durdurur.

Saçlarım dolgunluk kazandı ama çok kepekli!

Saçlarınız kepekli ise dolgun olması bir avantaj değil dezavantaj olacaktır. Daha dolgun saçların kepekleri daha bol olur. Kepeklerden kurtulmak için yine Meşhur Saraçoğlu kürünü deneyin. Isırgan otunu bir cezvede kaynatın ve suyunu süzerek saçlarınıza sürün. 3 günde bir yapacağınız bu uygulama ile daha üçüncü uygulamada saçlarınızda hiçbir kepek kalmadığını göreceksiniz. Ayrıca bu tip saçlar yapılan bu kür ile daha canlı, daha parlak ve daha sağlam olmaktadır.

Yumurta ve zeytinyağı ile güçlendirip dolgunlaştırdığınız saçlarınız artık ısırgan otu ile hem dolgun hem parlak hem de capcanlı olacaktır.

Kepek önleyici kürü ne kadar süre kullanmalıyım?

Her banyodan sonra kepek önleyici kürü kullanmanız hayatınızdaki kepeklerden sonsuza kadar kurtulmanıza yardım edecektir. Kepek saçların sağlığını bozar. O nedenle kepeksiz saçlar için bu kürü kullanın. 1 aylık bir kullanım yeterli olacaktır.

Hair MED hakkında

Antalya’da bir saç ekim merkezi olan Hair MED, FUE tekniği ile çalışıyor. Ayrıca, sakal ekimi ve kaş ekimi de de yapıyor.