Dolgun saçlar için evde uygulanabilen yöntemler

Dolgun saçlara sahip olmak kadın erkek herkesin hayali . Dolgun saçlar bizi daha güzel daha yakışıklı ve en önemlisi daha genç gösterir. Pekiyi dolgun saçlara sahip olmak için ne yapmalıyım?

Öncelikle saçlarınızı dökülmekten kurtaracak birkaç önlem almalısınız. Bilinen uygulanan ve başarılı sonuçlar veren en güzel kürlerden biri lavanta bitkisi. Lavanta bitkisini bir tutam ölçüsünde bir cezveye alacağınız suya karıştırın ve kaynatın. Kaynama için 5 dakika süre yeterlidir. Suyun soğumasını bekledikten sonra suyu süzerek banyodan sonra temizlediğiniz saçlarınıza sürün ve en az 2 saat bekletin. Bu uygulama ile saç dökülmesini önlemiş olacaksınız. Daha sonra dolgun saçlara kavuşma yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Dolgun saçlara kavuşmak için uygulanacak yöntemler nelerdir?

Dolgun saçlar için en iyi yöntemlerden biri yumurta ve zeytinyağı karışımıdır. 5 yemek kaşığı zeytinyağı ile 2 adet yumurtayı çırpın. Yarım bardak su ilave ederek çırpmaya devam edin. Elde ettiğiniz kürü temizlenmiş ve durulanmış ıslak saçlarınıza sürün. 30 dakika bekledikten sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz. 3 günde bir uygulayabileceğiniz bu kürle 3 uygulamadan sonra daha dolgun saçlara kavuştuğunuzu görebilirsiniz. Haftada 4 kez yoğurtlu sarımsak yemek de saçları hem dolgun gösterir hem de saçlarda başlayan ağarmayı-beyazlamayı durdurur.

Saçlarım dolgunluk kazandı ama çok kepekli!

Saçlarınız kepekli ise dolgun olması bir avantaj değil dezavantaj olacaktır. Daha dolgun saçların kepekleri daha bol olur. Kepeklerden kurtulmak için yine Meşhur Saraçoğlu kürünü deneyin. Isırgan otunu bir cezvede kaynatın ve suyunu süzerek saçlarınıza sürün. 3 günde bir yapacağınız bu uygulama ile daha üçüncü uygulamada saçlarınızda hiçbir kepek kalmadığını göreceksiniz. Ayrıca dolgun saçlarınız bu kür ile daha canlı daha parlak ve daha sağlam olacaktır.

Yumurta ve zeytinyağı ile güçlendirip dolgunlaştırdığınız saçlarınız artık ısırgan otu ile hem dolgun hem parlak hem de capcanlı olacaktır.

Kepek önleyici kürü ne kadar süre kullanmalıyım?

Kepek önleyici kürü her banyodan sonra kullanmanız hayatınızdaki kepeklerden sonsuza kadar kurtulmanıza yardım edecektir. Kepek saçların sağlığını bozar. O nedenle kepeksiz saçlar için bu kürü kullanın. 1 aylık bir kullanım yeterli olacaktır.