Ana Sayfa » Saç Ekimi Sonrasında Yaşananlar
Saç ekimi sonrasında yaşananlar

Saç Ekimi Sonrasında Yaşananlar

Aşırı stresi̇n saçlara etki̇leri̇ ve saç ekimi sonrasında yaşananlar hakkında bilgi verelim.  Stres bütün bireylerin üzerinden atamadığı bir hastalıktır. Bunu yaşayan insanlar bu tip stresli dönemlerinde daha çok saç dökülmesi yaşarlar. Bu tip tespitler sektörel uzmanlar tarafından zamanla gözlemlenmiş, tezden anti teze ve senteze ulaşılmıştır.

Stres kaynaklı saç dökülmesi saçta para şeklinde açılmalar ile görülebileceği gibi tamamen kellik olarak da görülebilir. Stres kaynaklı olan saç dökülmelerinde mutlaka bir hekime danışılması ve tedavi edilmesi gerekmektedir. Önlem alınmadığı takdirde saç dökülmesi ileride kelliğe neden olmaktadır. Ani bir üzüntü ve stresten dolayı hızlı bir şekilde dökülmemeler olması engellenemez bir hastalıktır. Aşırı stresten dolayı ortaya çıkan saç dökülmesinde en etkili yöntem ise saç ekimidir. Saç ekimi hasarlı olan bölgeye yapılan sağlam köklerden alınan saç kıllarının ekimidir.

Saç ekimi sonrasında yaşananlar

Saç ekimi sonrasında yaşananlarÇeşitli sebeplerden dolayı yaşanan saç dökülmesi ekim işlemi ile sonuçlanır. FUE tekniği uygulaması ile saç ekimi yapılmaktadır. Operasyon sonrasında ise tedavi olan hasta aynı gün içerisinde taburcu edilmektedir. Aynı gün içerisinde taburcu edilen birey dikkat etiği süre içerisinde ertesi gün çalışma hayatına devam edebilmektedir. Zor şartlarda çalışan kişiler birkaç hafta süre içerisinde hafif işlerde çalışmalıdır. Toplu taşıma araçları ile işe giden kişiler mutlaka kafa bölgesini bere ya da şapka ile koruyarak dışarı çıkmalıdır. Çeşitli travmalara karşı mutlaka saç ekimi yaptırılan bölge korunmalıdır. Saçların hemen yıkanmaması gerektiği mutlaka uzmanlar tarafından saç ekimi yaptıran kişiye bilgi verilmedir. Saç ekimi sonrasında saçlar mutlaka belli bir süre içerisinde sadece makas ile kesilmelidir. Otomatik saç kesme makinesi ancak altı ay geçtikten sonra kullanılmalıdır. Saç ekimi sonrası yaşananlar elbette bunlarla sınırlı değildir. Ama genel olarak en çok karşılaşılan problemler bunlardır.

Hastalar bu gibi hassas konulara dikkat ettikleri sürece problem yaşamadıkları gibi daha hızlı iyileşme süreci geçirirler. İşi bilen hekimler tarafından yapılan saç ekimi sonrasında kişiler daha sağlıklı ve gür saçlara sahip olur.

Hair MED markası olarak biz de saç, sakal, bıyık, kirpik ve kaş ekimi yapıyoruz. Operasyonlarımız FUE tekniği ile yapılmaktadır.