Kaş ekimi nedir, nasıl yapılır?

Kaş ekimi nedir?

Kaş eksikliği veya kaş kaybı günümüzde sık rastlanan sorunlar arasındadır ve kişinin estetik görünüşünde bozukluklara neden olmaktadır. Bir kaç yöntem ile bu sorun geçici ve kalıcı olarak çözülse de en etkili yöntem kaş ekimi yöntemidir. Kaş seyrekliği genelde kişilerin makyaj teknikleri ile kaşlarını dolgunlaştırması sonucu giderilebilmektedir, ancak bu işlem uğraş gerektiren ve her zaman estetik bir duruş sergileyen bir yöntem değildir. Bunun yanı sıra kaş kayıplarında kalıcı makyaj denilen yöntem uygulanmakta ve bu bölgeler kapatılmaktadır ancak suni bir görüntü oluşturmakla beraber kapatılan yer belli olmaktadır.

Kaş dökülmesi, yaralanmalar, yanık gibi sebeplerden ötürü meydana gelen kaş kayıpları ve seyrek kaşlar kaş ekimi ile FUE tekniği kullanılarak sorunlu bölgeler kapatılabilmektedir. FUT yöntemi bu anlamda biraz daha yetersiz kalmaktadır.

Kaş ekimi nasıl yapılır?

Kaş ekimi 0.6 ve 0.7 milimetrelik aletler ile alınarak yine aynı çapta iğnelerin yardımı ile sorunlu bölgeye ekilir. Bu işlem herhangi bir cilt kesme işlemi gerçekleşmeden yapılmaktadır. Bu sayede hem ekim süresi kısalacak hem de kökler bekletilmediği için kök kaybı meydana gelmeyecektir. Kaşın ne sıklıkta olacağı ve ne şekilde olacağını ise işleme başlamadan önce kişi kendisi belirler.

Genel itibariyle 300 ila 600 kök ekimlerinde tatmin edici sonuçlar alınmakla beraber çok doğal görüntüler elde edilebilmektedir.