Ana Sayfa » Çocuklarda Saç Dökülmesi
Çocuklarda Saç Dökülmesi

Çocuklarda Saç Dökülmesi

Çocuklarda saç dökülmesi̇ için enfeksi̇yon saç dökülmesi̇ nedeni̇ mi̇di̇r? Çocuklarda saç dökülmesi görülmesi oldukça normal bir durumdur. Bu tip saç dökülmeleri çocuklarda metabolik bozukluklara ya da kimyasal etkilere bağlı olarak yaşanır. Yetişkinler gibi çocuklarda çinko, protein ve vitamin eksikliği ana etkendir. Ayrıca bu tip saç dökülmeleri sonucunda saç tellerinde kalıcı hasarlar meydana gelebilir. Kısaca kalıcı hasarların meydana gelmemesi için saç dökülmesi ve büyüme sorunları normal değerlerde olmalıdır. Bir başka konu ise çocuklarda kişisel temizliğe dikkat edilmesidir. Buna dikkat edilmez ise zamanla saçlarda dökülmeler yaşanması kaçınılmazdır.

Çocuklarda saç dökülmesi̇ ve enfeksi̇yon

Çocuklarda saç dökülmesi̇Saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden biri de mantar ve parazit enfeksiyonlarıdır. Böyle hastalıklarda kişilerde yuvarlak bir biçimde kabuklanma ve kepek görüntüsü ortaya çıkar. Bunların sonucunda ise saçlar incelerek saç kayıpları meydana gelmesi kişileri tereddüde düşürmektedir. Saçlar deriye yakın yerlerden kopmaya başlar.

Saçlarda oluşan bit, sirke gibi çeşitli parazitlerde saçların zamanla incelmesine ve dökülmesine neden olur. Ayrıca ilerleyen saç dökülmelerinde de saç ekimi yolu ile tedaviye gidilmektedir. Saç kayıpları kişilerin psikolojilerini bozmakta ve insanlarla olan iletişimini etkilemektedir. Bu yüzden saç ekimi kalıcı çözüm olmakla birlikte oldukça fiyat bakımından da uygundur. İşin uzmanları tarafından yapıldığında oldukça doğal sonuçlara sahip sonuç alınmaktadır. Eğer işin uzmanları tarafından yapılmaz ise saçlar sadece belli bir bölgede çıkarlar. Saç ekimi yapıldığı gün kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam etme şansına sahip olacaktır.

Günlük hayatına devam eden kişi mutlaka kafa bölgesini bir hafta boyunca koruması gerekmektedir. Kısaca işin ehli kişileri tarafından yapılan saç ekimi bakım sonrasında da oldukça olumlu sonuçlara yer verir.

Hair MED Hakkında

Web sitemiz bir Hair MED markasıdır. Kurum, Antalya’da sağlık turizmine hizmet vermektedir. FUE tekniği ile saç, sakal, bıyık, kaş ve kirpik ekimi gerçekleştirmektedir.